استفاده از الکل صنعتی آریا شفق برای از بین بردن حشرات

اگر به پشت بطری ضدعفونی کننده دست خود نگاه کنید، احتمالاً اتیل یا ایزوپروپیل الکل صنعتی آریا شفق را در مواد تشکیل دهنده مشاهده خواهید کرد.

هر دو نوع الکل می توانند در کشتن میکروب ها موثر باشند و در مراقبت های بهداشتی به عنوان ضد عفونی کننده و ضد عفونی کننده استفاده می شوند. مطالعات نشان داده اند که هر دو الکل زمانی که با آب تا حدود 70 درصد رقیق شوند در از بین بردن میکروب ها مؤثرتر هستند.

هنگام خرید یک ضدعفونی کننده دست، باید برچسب آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که حاوی حداقل 60 درصد از هر نوع الکل است. همچنین ممکن است اتیل الکل را به عنوان اتانول یا به سادگی “منبع مورد اعتماد الکل” مشاهده کنید.

ایزوپروپیل الکل همچنین می تواند به عنوان “2-پروپانول” روی برچسب ظاهر شود.

به خواندن ادامه دهید تا بدانید اتیل و ایزوپروپیل الکل چگونه با هم تفاوت دارند و کدام یک موثرتر است.

آیا اتیل الکل همان ایزوپروپیل الکل است؟
اتیل و ایزوپروپیل الکل از نظر مولکولی مشابه هستند اما ساختار شیمیایی متفاوتی دارند.

الکل

در شیمی، تعریف الکل یک مولکول آلی است که حاوی یک گروه هیدروکسیل است که به یک اتم کربن اشباع پیوند دارد. گروه هیدروکسیل یک مولکول اکسیژن است که با هیدروژن پیوند دارد و به صورت -OH نوشته می شود.

الکل اتیلیک
الکل اتیل که با نام اتانول نیز شناخته می شود، شناخته شده ترین الکل است. این نوع الکلی است که مردم در مشروبات الکلی مصرف می کنند. ساختار شیمیایی اتانول C2H5OH است.

اتیل الکل به طور طبیعی توسط مخمرها هنگام تخمیر قند تولید می شود. علاوه بر مصرف در نوشیدنی ها، از نظر پزشکی به عنوان یک ضد عفونی کننده و ضد عفونی کننده استفاده می شود.

اتیل الکل افزودنی متداول به سوخت موتور است. بیش از 98 درصد بنزین در ایالات متحده حاوی الکل اتیلیک است.

ایزوپروپیل الکل
ایزوپروپیل الکل را معمولا “الکل مالشی” نیز می نامند. ساختار مولکولی آن حاوی یک کربن بیشتر و دو مولکول هیدروژن بیشتر از الکل اتیلیک است. فرمول آن به صورت C3H7OH نوشته شده است.

مانند اتانول، معمولاً به عنوان یک ضد عفونی کننده و ضد عفونی کننده استفاده می شود. همچنین در لوسیون ها، لوازم آرایشی و شوینده های صورت یافت می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.