با پوشیدن دمپایی یونیکورن سرعت دویدن خود را افزایش دهید

اگر یک ماراتن را در چهار ساعت بدوید، باید به سرعت دمپایی یونیکورن را فراموش کنید. به دلیل طولانی تر بودن زمان تماس با زمین در سرعت های کمتر، اثرات مثبتی که در بالا توضیح داده شد تقریبا غیرممکن است.

مدیر عامل فروشگاه RunInc و مایکل بوکلایتنر دونده برتر سابق ماراتن در جریان پوشش تلویزیونی ماراتن وین گفت که سرعت دویدن حداقل 4 دقیقه در هر کیلومتر برای تأثیرات مثبت از کفش های دویدن با کربن مورد نیاز است.

کف پا این بدان معنی است که فقط زمانی واقعاً جالب می شود که شما به عنوان یک دونده زمان ماراتن زیر سه ساعت را هدف قرار دهید.

فقط برای یک گروه هدف بسیار کوچک در واقع به طور قابل توجهی عملکرد را افزایش می دهد.
بنابراین به طور خلاصه: کفش های دویدن کربن به طور قابل توجهی گران تر هستند، زمان کمتری دارند و فقط تأثیر مثبت قابل توجهی بر عملکرد بالاتر از سرعت معین دارند. بر این اساس، کفش برای بسیاری از دوندگان مطرح نیست.

دمپایی

بودجه و عملکرد، خرابکاران بزرگ هستند. به همین ترتیب، این یک سوال باز است که آیا کفش‌های کربنی اثرات مثبت مشابهی برای مسافت‌های کوتاه مسابقه (مثلاً 10 کیلومتر) دارند، زیرا ضریب انرژی صرفه‌جویی شده توسط کفش‌ها نقش کمتری برای چنین مدت کوتاهی مسابقه ایفا می‌کند.

با این حال، بیشتر به نفع استفاده شما از کفش های کربنی برای مسافت های کوتاه دویدن است، بالاخره در سال های اخیر، رکوردهای جهانی 10 کیلومتر و 5 کیلومتر نیز در برخی موارد به میزان قابل توجهی بهبود یافته است.

افزایش خطر آسیب
این صفحه سفت کربن می تواند به شدت خطر آسیب را افزایش دهد، به خصوص برای ورزشکارانی که کمتر تمرین کرده اند. این به این دلیل است که کف سفت کربنی فشار بیشتری به ماهیچه‌های ساق پا وارد می‌کند و همچنین فشار بالاتر از حد متوسط را به تاندون آشیل وارد می‌کند. بنابراین، چنین کفش هایی باید تا حد امکان به ندرت پوشیده شوند. بنابراین فقط در طول مسابقات مهم و جلسات تمرینی سریع.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.