خرما بوشهر از تلف شدن یک سگ در اهواز جلوگیری کرد

در دوران بارداری خرما بوشهر برای زنان بی خطر است، آنها باید به طور منظم مصرف شوند، ترجیحاً از چهار هفته قبل از موعد مقرر مصرف شوند، این برای کمک به زایمان شما آسان تر است، پنج تاشش خرما در روز توصیه می شود.

دو مطالعه در سال های اخیر انجام شده است که اثرات خرما در اواخر بارداری را بررسی کرده است، اولین مطالعه در اردن در سال دو هزار و یازده و مطالعه دوم در ایران در سال دو هزار و هفده انجام شد، هر دو نتیجه نشان می دهد که مصرف خرما در چهار هفته آخر قبل از زایمان می تواند اثرات مثبتی بر روند زایمان داشته باشد.

پارگی زودرس غشاها در زنانی که خرما می‌خوردند کمتر از گروه کنترل اتفاق می‌افتد و تمام مراحل زایمان کوتاه می‌شد، علاوه بر این، خرما باعث افزایش انقباضات می‌شود، به این معنی که در طول زایمان باید از داروهای مناسب کمتر استفاده شود.

خرما

خرما علاوه بر اثر محرک تولد، مزایای دیگری نیز دارد، آنها هضم را تقویت می کنند و بنابراین یک درمان ایده آل برای یبوست هستند، علاوه بر این، انرژی زیادی به شما می دهند، حتی با دیابت بارداری، میوه ها به خوبی تحمل می شوند، زیرا جی آی شاخص گلیسمی خرما نسبتاً پایین است.

هنگام مصرف خرما در دوران بارداری باید به چند نکته توجه کرد، حتی اگر میوه ها خواص مثبت زیادی داشته باشند، آنچه در اینجا اهمیت ویژه ای دارد میزان قند بالای آنها است که در مورد خرمای خشک حتی بیشتر است.

از آنجایی که قند بیش از حد می تواند خطر ابتلا به دیابت بارداری را افزایش دهد، نباید بیش از حد آن را مصرف کنید، به خصوص در چهار هفته آخر بارداری، اگر رژیم خرما را انجام می‌دهید، باید قند اضافی مصرف کنید یا اصلاً مصرف نکنید.

همچنین نباید بیش از شش خرمای توصیه شده در روز بخورید، مصرف بیش از حد آن می تواند علائم بارداری مانند سوء هاضمه و اسهال را نیز افزایش دهد، خرما حاوی مقدار نسبتاً بالایی قند است.

اما مواد و مواد معدنی مهم و همچنین عناصر کمیاب را نیز فراهم می کند، آنها حاوی انواع ویتامین های گروه ب و منیزیم هستند، در میوه های تازه نیز مقادیر بالایی ویتامین سی پیدا خواهید کرد، اما این ویتامین در طی فرآیند خشک شدن از بین می رود، به طوری که دیگر در خرمای خشک وجود ندارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.