سویا فله خوراکی بخورید تا دچار ریزش مو نشوید

سویا فله خوراکی محصول جدیدی نیست، سالهاست که در بازار وجود دارد و افرادی که رژیم غذایی گیاهخواری یا گیاهخواری دارند به خوبی آن را می شناسند. حالا انگار مد شده یا بیشتر شناخته شده است. و با آن، این سوال پیش می آید که آیا سالم است، چاق می کند، خوب است یا بد، به اندازه ای که می گویند خواص دارد…

ببینیم درگیر نشویم، سویا است، حبوبات.

سویای طبیعی سرشار از پروتئین با کیفیت بالا، کربوهیدرات های پیچیده، اسیدهای چرب غیراشباع چندگانه، ویتامین ها، مواد معدنی و تعداد زیادی ترکیبات آنتی اکسیدانی است. احتمالاً این حبوبات با بهترین مشخصات غذایی از همه است.

سویای بافت دار محصولی کم آب و عملاً بدون چربی است. بنابراین می توان گفت که این محصول از نظر تغذیه ای بسیار جالب است، زیرا دارای چربی کم، کم نمک و بسیار غنی از پروتئین و کربوهیدرات های با کیفیت است.

به عنوان مثال، مرکادونا، که سویای بافت ریز دانه است، 50 درصد پروتئین، 30 درصد کربوهیدرات و کمی فیبر دارد.

سویا

من آن را به عنوان یک حبوبات بیشتر، صرف نظر از اینکه به عنوان جایگزین یا “آنالوگ گوشت” استفاده می شود، در نظر بگیرم. این دارو نوشدارویی نیست، معجزه نمی کند… اما محصولی است که باید به خاطر خواص تغذیه ای آن توجه کرد و نه تنها برای کسانی که از رژیم گیاهخواری یا گیاهخواری پیروی می کنند، بلکه برای عموم مردم است.

اما فراموش نکنیم که باید حبوبات (نخود، عدس، لوبیا…) بیشتر مصرف کنیم، این را می گویم که اگر در نظر دارید فقط سویای بافت دار بخورید.

سویا بافتی از مرکادونا هاجندادو
طرز پخت سویای بافت دار

از اینجا در مورد تجربه خود با سویای بافت دار که امتحان کردم نظر خواهم داد: سویای مرکادونا. برای مشاهده سایر انواع و کاربردها می توانید پست غذای وگان را بررسی کنید.

محصول خشک به شکل پولک، انگار که غلات داشته باشد، در ساشه های 250 گرمی به قیمت 1.50 یورو عرضه می شود. مواد تشکیل دهنده آن نشانگر “سویای 100٪ بافت” است (این جزئیات مهم است، فقط سویا است).

دستورالعمل ها به ما می گوید که آنها را باید به مدت 20 دقیقه در آب خیس کنید و می توان از آنها به عنوان جایگزینی برای گوشت در خورش ها، سس ها و همبرگر استفاده کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.