قیمت هر تن آهن اسفنجی

قیمت هر تن آهن اسفنجی با توجه به قیمت روز ارزش گذاری می شود، آهن اسفنجی، یک سنگ معدنی فراوری شده در مرحله اول می باشد که پس از اینکه سنگ آهن خام از معادن استخراج می گردد، این نوع سنگ با خلوص مختلف در معادن وجود دارد که پس از استخراج خالص سازی و فرآوری شده که به غیر از روش ذوب می باشد که در اصطلاح به آن روش احیای مستقیم می گویند و در صنعت فولاد سازی و بسیاری از صنایع دیگر مصرف می شود از پرکاربردترین نوع آهن اسفنجی، استفاده از آن در فولاد سازی و صنایع شیمیایی ارزان می باشد و با این نوع آهن با عنوان آهن ۶۷ درصد نیز شناخته می شود و به همین جهت از فروش بالایی برخوردار است.

قیمت هر تن آهن اسفنجی

خریدار آهن اسفنجی

خریدار آهن اسفنجی همان طور که می دانید مواد شیمیایی در اکثر صنایع چون دارویی، بهداشتی، رنگسازی و غیره استفاده می شود، با توجه به این نکته آهن اسفنجی پرکربن یکی از مواد اولیه در تولید مواد شیمیایی چون کلریدها، برمیدها، سولفات ها می باشند.

فروشنده بهترین آهن اسفنجی پر کربن ارزان با توجه به نیاز کشور به انواع سنگ آهن پرکربن اسفنجی که باعنوان سنگ آهن ۶۸ درصد یاد میشود و به دلیل خلوص بالا، بیشترین کاربرد آن، استفاده در صنعت فولاد سازی است که فروش آهن اسفنجی برای این صنایع از اهمیت ویژه ای برخوردار است، پس با توجه به این نکته مهم، تولید و عرضه بهترین سنگ آهن اسفنجی پرکربن ارزان و قیمت مناسب برای خریدار آهن اسفنجی در کشور امری مهم می‌باشد که این مرکز با پخش سنگ آهن ۶۷ درصد در سطح کشور نیاز بازار داخلی به این نوع سنگ را رفع نماید. این مرکز همواره با تولید و توزیع بهترین سنگ آهن ۶۷ درصد به صورت مستقیم ،سعی دارد با حذف واسطه ها و دلالان بازار با صرفه جویی در زمان و هزینه های خریدار محترم، رضایت حداکثری او را جلب نماید.

کارخانه اهن اسفنجی راور

کارخانه اهن اسفنجی راور کیفیت در محصولات معدنی حرف اول را می زند، میزان کیفیت هر مواد معدنی استخراج شده بدون شک، از میزان خلوص سنگ معدن خام و روش های به کاربرده در فرآوری آن در کارخانه آهن اسفنجی راور ناشی می شود که در مورد تولید آهن اسفنجی در کارخانه راور، روش احیای مستقیم مطرح است، پس با توجه به این نکته، در هنگام خرید، از مکان های معتبر با برندهای مشخص کارخانه ای، اقدام به خرید کنید.

آهن اسفنجی کارخانه راور نوع به هم چسبیده و مقاوم از آهن احیای مستقیم است که برای سهولت در ترابری، نگهداری و ذخیره‌سازی طراحی شده است. آهن کاهش یافته مستقیم گرم نوعی آهن احیای مستقیم است که به صورت داغ و مستقیم از کوره کاهش به داخل کوره قوس الکتریکی منتقل می‌شود و در نتیجه موجب صرفه‌جویی در انرژی می‌شود.

فرآیند کاهش مستقیم از سنگ آهن گندله‌ شده یا سنگ معدن طبیعی توده استفاده می کند. یک استثنا فرآیند بستر سیال شده است که به ذرات سنگ آهن معدنی نیاز دارد. فرآیند کاهش مستقیم می‌تواند از گاز طبیعی آلوده به گازهای بی‌اثر استفاده کند و از لزوم حذف این گازها برای مصارف دیگر جلوگیری می کند اما هرگونه آلودگی گاز بی‌اثر در گاز کاهش دهنده، اثر جریان گاز و بازده حرارتی فرایند را کاهش می‌دهد.

منابع سنگ معدنی پودر شده و گاز طبیعی خام هر دو در مناطقی مانند شمال استرالیا در دسترس هستند و از هزینه ترابری سوخت جلوگیری می‌کند. در بیشتر موارد، کارخانه آهن احیای مستقیم در نزدیکی یک منبع گاز طبیعی قرار دارد زیرا ترابری سنگ معدن به جای گاز مقرون به‌صرفه‌تر است.

آهن اسفنجی خراسان

آهن اسفنجی خراسان همان طور که می دانید سنگ آهن اسفنجی خراسان دارای کاربرد های بسیار مهمی در صنایع مختلف است و در ادامه چند کاربرد مهم آن ذکر خواهد شد؛ از آن جا که استخراج سنگ آهن فرآیند زمان‌ بر و پیچیده ای بوده و همچنین می تواند به محیط زیست آسیب های فراوانی وارد کند این روز ها بازیافت آهن از طریق سنگ آهن های اسفنجی به شدت مورد توجه واقع شده است چرا که بازیافت آن ها هزینه کمتری داشته و به هیچ وجه آسیبی به محیط زیست وارد نمی کند.

از سنگ آهن اسفنجی خراسان در کوره های ذوب نیز استفاده می کنند، در این کوره های ذوب اغلب از مواد دیگری استفاده می‌ شد که منابع محدودی دارند اما از آن جایی که سنگ آهن اسفنجی در مقدار های بالایی تولید می شود همین باعث شده که بتوان از آن به عنوان یک جایگزین برتر در کوه های ذوب استفاده کرد. از سنگ آهن اسفنجی برای افزایش استحکام برخی از آلیاژ ها نیز استفاده می کنند، به طور مثال می‌ توان از این نوع آهن پودر شده و نرم برای ساخت انواع اسکلت های ساختمانی در استحکام های بسیار ویژه و بالا استفاده می شود.

آهن اسفنجی درجه یک و با کیفیت دارای رنگ کاملاً سیاهی است، چرا که در هنگام فرایند استخراج آهن از سنگ معدن از کربن نیز استفاده می شود و به همین دلیل آهن اسفنجی به دست آمده نیز سیاه بوده و از این طریق می توان بهترین نوع آن ها را شناسایی کرد.

بهترین نوع سنگ آهن های اسفنجی به هیچ وجه دچار زنگ خوردگی نمی شوند به طوری که حتی اگر این محصولات را در مقدار فراوانی از آب نگهداری کرد باز هم در آن ها آثاری از زنگ خوردگی و ایجاد بافت های قهوه ای رنگ دیده نمی شود چرا که تمامی اکسیژن آن خارج شده و از سوی دیگر از واکنش پذیری کمی نیز برخوردار است.

از دیگر مواردی که در هنگام خرید این محصولات باید به آن توجه نمود این است که سنگ آهن های اسفنجی باید حتماً خالص باشند و با ضایعات فلزی دیگه مخلوط نشده باشند و به منظور تشخیص آن تنها کافی است که به اندازه و رنگ محصول دقت ویژه‌ای شود به طوری که کاملا اندازه و رنگ یک دستی داشته باشد و در بین آن ها رنگ های خاکستری، قهوه ای و یا سبز دیده نشود.

فروش سنگ آهن درجه یک اسفنجی نسبت به سال های گذشته حدود ۲۰ الی ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است که یکی از مهم ترین دلایل رونق گرفتن بازار خرید و فروش این محصول افزایش کاربرد های آن در صنایع مختلف می باشد به طوری که این روز ها نوع اسفنجی سنگ آهن ها یکی از مهم ترین منابع فلزی به کار رفته در ساخت اشیای مختلف به شمار می آید.

پودر آهن اسفنجی

پودر آهن اسفنجی عوامل موثر بر کیفیت پودر آهن اسفنجی بسیار زیاد می باشد، پودر آهن اسفنجی نوعی از فراوری سنگ آهن است که به آن احیای سنگ آهن گفته میشود که در این روش با کاهش اکسیژن سنگ آهن با روش غیر ذوب کردن نظیر استفاده کردن از گاز یا حرارت دادن کمتر از ۱۲۰۰ درجه با زغال سنگ ،سنگ آهن اسفنجی به دست می اید که شکلی کروی دارد وبه دلیل سوراخ سوراخ بودن به آن سنگ آهن اسفنجی می گویند که بعدا در کارخانه فرآوری در صورت نیاز به شکل پودر شده در آورده می شود.

پودر آهن اسفنجی به شکل اولیه کاربردی ندارد، ولی می‌تواند برای ایجاد آهن یا فولاد فرآوری شده استفاده شود. امروزه آهن اسفنجی با کمتر کردن سنگ آهن ،بدون ذوب کردن آن به وجود می آید این امر باعث می‌شود که برای تولیدکنندگان فولادهای تخصصی که به استفاده از فولاد بی مصرف و بازیافت آن بسیار متکی هستند کرده‌اند، از نظر مصرف انرژی بسیار اهمیت ویژه ای دارند.

یکی از مزیت های روش استفاده از گاز، در احیای مستقیم برای تولید سنگ آهن اسفنجی این است که میتوان از گاز طبیعی که بدون شک دارای گازهای بی‌اثر هستند استفاده شود و از باید های حذف این گازها برای کاربرد های دیگر جلوگیری می کند. اما، باید خاطر نشان کرد وجود کمی گاز بی اثر بازدهی این آهن اسفنجی صادراتی را تا حدودی کم میکند. در بیشتر موارد، کارخانه آهن احیای مستقیم برای تولید سنگ آهن اسفنجی در نزدیکی یک منبع گاز طبیعی ساخته میشود زیرا انتقال سنگ معدن به جای گاز بسیار اقتصادی تر است

کشور ایران نیز یکی از چند کشور اول در تولید آهن اسفنجی می باشد، تولید آهن اسفنجی در واقع روش های نوینی در فرآوری سنگ آهن خام می باشد که بدون نیاز به ذوب انجام میگیرد از دلایل استفاده از این روش در فرآوری سنگ آهن خام که در نهایت به تولید سنگ آهن اسفنجی منجر می شود، نگاه مثبت محیط زیستی در این روش می باشد ، علاوه بر آن ضایعات آهنی حاصل از تولیدات حاصل از آهن اسفنجی در مقایسه با دیگر فراوری های سنگ آهن خام که در با فرآیندهای دیگر نظیر ذوب کردن به وجود می آید خیلی کمتر می باشد که از لحاظ اقتصادی نیز می تواند بسیار مقرون به صرفه تر باشد.

چگالی آهن اسفنجی

چگالی آهن اسفنجی چگالی آهن اسفنجی با توجه به فرمول شیمیایی ان از دیگر فراوری های آهنی چون گندله و آهن قراضه و بریکت های آهنی است از این جهت بهترین نوع فراوری آهن برای کوره های ذوبی است، به طور کلی می توان گفت امروزه تمام محصولات که مردم قصد خرید آنها را دارند با استفاده از دانش و تجربه بالای توزیع کنندگان و فروشندگان با قیمت و هزینه ای کاملا مقرون به‌صرفه و مناسب روانه دست علاقه‌مندان و مشتریان شده و تا به امروز توجه همگان را به طور کامل کسب نموده است برای مثال در بازار فروش نرمه آهن همه فروشندگان موفق شده اند برای خود و اقتصاد کشور درآمدهای هنگفتی را کسب نمایند. در بازار آهن اسفنجی همه توزیع کنندگان نهایت تلاش خود را به کار نرفته اند تا بتوانند محیطی را فراهم سازند که مردم محصولات مورد نظرشان را در سطح بالایی از کیفیت و مرغوبیت برای خود داشته باشند و تاکنون در این مورد به موفقیت های بی شماری دست پیدا نموده اند. هر کسی که قصد تهیه و خرید نرمه آهن ارزان را دارند می توانند به مراکزی مراجعه نمایند که در داخل و خارج از کشور همه روزه مشغول به فعالیت هستند‌.

آهن اسفنجی چیست و چه کاربردی دارد

آهن اسفنجی چیست و چه کاربردی دارد سنگ آهن یک سنگ معدنی می باشد که از معادن استخراج می گردد این نوع سنگ با خلوص مختلف در معادن وجود دارد که پس از استخراج خالص سازی و فرآوری شده و در صنعت فولاد سازی و بسیاری از صنایع دیگر مصرف می شود از پرکاربردترین نوع آن، سنگ آهن اسفنجی کوره القايی می باشد و با عنوان سنگ آهن مگنتیت شناخته می شود و به همین جهت از فروش بالایی برخوردار است.

خرید آهن اسفنجی برای صنایع فولادی و دیگر صنایع شیمیایی کاربرد فراوان دارد که در ادامه به چند مورد از آن اشاره می شود:

  • از آهن اسفنجی در صنایع فولاد سازی به عنوان مواد اولیه این صنایع استفاده میگردد از دیگر استفاده ی سنگ آهن اسفنجی بیشتر در تولید میل گرد، شمش های آهنی می باشد علاوه بر آن از این نوع آهن اسفنجی پر کربن برای تولید آلیاژهای شیمیایی چون منگنز و آهک نیز کاربرد دارد.
  • آهن اسفنجی هم چنین در تولید مواد دارویی، بهداشتی و شوینده نقش اساسی دارند، و صنایع شوینده های بهداشتی از درصد خلوص کمتر این نوع آهن اسفنجی پر کربن از آن استفاده می شود. کودهای شیمیایی یکی از فرآوری های این نوع سنگ آهن پرکرین می باشد که علاوه بر افزایش مواد معدنی کودهای شیمیایی، این کوها به صورت های مختلف چون پودری، محلول و فله ای جامد نیز تولید می گردند. تولید مواد شیمیایی نیز در هر کشوری از اهمیت زیادی برخوردار است.
  • مزایای استفاده از آهن اسفنجی در کوره القايی از مهم ترین مزایای استفاده از آهن اسفنجی قیمت اقتصادی آن در مقایسه با قراضه های آهنی می باشد، همان طور که می دانید از دهه های قبل استفاده از قراضه های آهنی در انواع کوره های القایی بخصوص در کوره های القایی ذوب فولاد مرسوم بوده است اما امروزه قیمت سرسام آور قراضه های آهنی باعث شده، متولیان امر به جایگزینی آن توجه ویژه کنند که یکی از گزینه های جایگزین، آهن اسفنجی با مزبت های فراوان آن می باشد که مسئله قیمت و موضوع اقتصادی یکی از آن هاست. از دیگر مزایای استفاده از آهن اسفنجی در کوره های القایی که برای افزایش دمای این کوره ها استفاده می شود، مسئله محیط زیستی می باشد.
  • همان طور که می دانید میزان سرب و گوگرد گازی حاصل از سوختن آهن اسفنجی در این کوره های القایی تقریبا صفر می باشد، که در مقایسه با دیگر مواد به کار رفته در کوره های القایی بسیار نکته‌ی مثبتی می باشد. سرعت ذوب آهن اسفنجی با توجه به ساختار و ترکیبات شیمیایی خود بسیار بالا می باشد، این مسئله مهم باعث شده، در فرآیند ذوب القایی فولاد یک امتیاز محسوب شود، زیرا سرعت ذوب بالا، باعث افزایش دمای محیط کوره القا می شود، و کار را برای مواد ذوبی مورد نظر برای ذوب شدن آسان تر می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.