لامپ هالوژن 7 وات پارس شعاع توس بهترین سیستم گرمایشی است

لامپ هالوژن 7 وات پارس شعاع توس، لامپ اورتنگستن هالوژن، لامپ رشته ای با لامپ کوارتز و پرکننده گاز که شامل هالوژن است. از یک واحد جمع و جور نور درخشانی می دهد. هالوژن با تنگستن تبخیر شده از رشته داغ ترکیب می‌شود و ترکیبی را تشکیل می‌دهد که دوباره به رشته جذب می‌شود و در نتیجه عمر رشته را افزایش می‌دهد.

همچنین از متراکم شدن تنگستن تبخیر شده روی لامپ و تیره شدن آن جلوگیری می شود، این اثر باعث کاهش نور خروجی لامپ های رشته ای معمولی می شود.

لامپ های هالوژن برای اولین بار در اواخر دهه 1960 در تولید تصاویر متحرک مورد استفاده قرار گرفت و اکنون در چراغ های جلو اتومبیل، عکاسی زیر آب و نورپردازی مسکونی نیز استفاده می شود.

با توسعه قدرت الکتریکی در اوایل قرن نوزدهم، تنها توجه جدی برای روشنایی با الکتریسیته، روشنایی قوس الکتریکی بود که در آن نور درخشانی از جرقه الکتریکی بین دو الکترود ساطع می‌شود.

نور الکتریکی قوس کربنی در اوایل سال 1808 نشان داده شد و در سال 1858، فیزیکدان و شیمیدان انگلیسی، مایکل فارادی، اولین ژنراتور الکتریکی با نیروی بخار را ابداع کرد تا یک لامپ قوس کربنی بزرگ را برای فانوس دریایی جنوبی فورلند راه اندازی کند، اما لامپ قوس کربنی.

آنقدر روشن بود و به قدرت زیادی نیاز داشت که هرگز به طور گسترده مورد استفاده قرار نگرفت. محدود به تاسیسات بزرگی مانند فانوس دریایی، ایستگاه های قطار و فروشگاه های بزرگ بود.

توجه داشته باشید که سایر منابع نور مانند لامپ های فلورسنت و دیودهای ساطع کننده نور (LED) هنوز بسیار کارآمدتر از لامپ های هالوژن هستند. بنابراین، لامپ های هالوژن نیز به تدریج از بین می روند، اگرچه به طور آزمایشی دیرتر از لامپ های رشته ای معمولی.

با وجود بازده انرژی متوسط، چنین لامپ هایی می توانند انتخاب خوبی برای کاربردهایی باشند که در آن تنها چند ساعت کار در سال مورد نیاز است. پس هزینه نسبتا پایین تولید عامل مهم تری است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.