مجتمع سنگ آهن پلاسری سنگان

مجتمع سنگ آهن پلاسری سنگان در استان خراسان رضوی و نزدیک مرز افغانستان قرار دارد و این مجتمع تامین کننده سنگ آهن برای کارخانه های تولید کننده آهن و فولاد می باشد، و در واقع از مهم ترین تامین کنندگان سنگ آهن در داخل کشور می باشد، که سالانه حجم بالایی از سنگ آهن را با کیفیت مطلوب تولید می کند و به گفته کارشناسان معادن سنگ آهن سنگان از غنی ترین معادن برا تامین سنگ اهن مورد نیاز کشور می باشند.

مجتمع سنگ آهن پلاسری سنگان

مجتمع سنگ آهن سنگان

مجتمع سنگ آهن سنگان مجتمع سنگ آهن سنگان در جنوب شرقی استان خراسان احداث گردیده است و معادن موجود در این منطقه دارای حجم بسیار بالایی از سنگ آهن هستند، که از لحاظ خواص و شیمیایی نیز یکی از غنی ترین معادن سنگ آهن در کشور می باشد.

با توجه به اینکه در این منطقه گاز طبیعی به اندازه کافی موجود است، فرآیند احیای سنگ آهن این مجتمع با کاربرد گاز طبیعی و احیای مستقیم مقرون به صرفه است، سنگ آهنی که از این معدن استخراج می شود، در شرکت هایی مانند ذوب‌ آهن اصفهان، شرکت فولاد زاگرس و شرکت مهندسی قائم سپاهان مصرف می شود و در واقع این مجتمع از مهم ترین تامین کنندگان سنگ آهن مورد نیاز کشور است.

البته نیاز کشور به سنگ آهن بیشتر از آن مقداری است که توسط این مجتمع تولید می شود و این مجتمع نیز با توجه به حجم بالایی از سنگ اهن موجود می تواند، مقدار محصول تولیدی را به میزان بالایی افزایش دهد،اما برای افزایش دادن سطح تولید سنگ آهن، باید امکانات بیشتری در اختیار این مجموعه قرار گیرد.

علاوه بر کارخانه های تولید فولاد و آهن، صنایع مختلفی وجود دارند، که تولیدات آنها به سنگ اهن وابسته است و بر این اساس تولید بیشتر سنگ اهن از این منطقه مقرون به صرفه است و البته نیاز به تجهیزات بیشتری دارد و افزایش تولید سنگ آهن در این منطقه نیاز به استخدام افراد بیشتری دارد.

سنگ آهن پلاسری سنگان

سنگ آهن پلاسری سنگان معدن سنگ آهن پلاسری سنگان از معدن های مهم کشور است که سالانه حجم بالایی از نیاز صنایع آهن و فولاد را به سنگ آهن تامین می کند، معدن سنگ آهن پلاسری در استان خراسان رضوی است و به شرکت مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان وابسته است، این معدن ۳۰ میلیون تن سنگ آهن ذخیره قطعی دارد و این حجم از سنگ آهن می تواند میزان بالایی از نیاز کشور را تامین کند و گفته می شود، که این معدن ۵۰ میلیون تن سنگ آهن ذخیره احتمالی دارد.

این معدن علاوه بر تامین نیاز کشور، توانسته است اشتغال زایی خوبی در کشور ایجاد کند و طبق آمار و بررسی های انجام شده، از سالی که بهره برداری از معدن سنگ آهن پلاسری آغاز شده است تاکنون نزدیک به هزار شغل به واسطه این معدن ایجاد شده است و این نشان دهنده اشتغال زایی مناسبی است، که علاوه بر بهره برداری از مواد معدنی ایجاد شده است.

در واقع این معدن سبب دستیابی به مواد پر ارزش می شود، که برای پیشرفت صنایع کشورمان بسیار مهم و حیاتی است و علاوه بر این می تواند برای افراد بیکار شغل ایجاد کند و سبب رشد و رونق چرخه اقتصادی در کشور می شود.

در کشور ما مقدار زیادی از پلاسری ذخیره وجود دارد اما به دلیل نداشتن دانش کافی در این زمینه نمی توان تمامی این دخایر را استخراج کرد، در واقع کشور ما تجربه کافی برای استخراج سنگ آهن پلاسری را ندارد و لازم است برای رشد و رونق اقتصادی کشورمان در این زمینه تلاش شود.

در واقع مهندسان و متخصصین کشور ما، اطلاعات کافی برای استخراج سنگ آهن پلاسری را ندارند و به همین دلیل ایران در زمینه استخراج سنگ پلاسری دانش و تجربه کافی را ندارد و علی رغم وجود معادن گوناگون، استخراجی انجام نمی شود، که لازم است در این زمینه سرمایه گذاری لازم انجام گیرد.

سنگ آهن سنگان

سنگ آهن سنگان از معدن بزرگ سنگ آهن سنگان دو مدل سنگ آهن استخراج می شود، که شامل سنگ آهن پلاسري در سطح و ذخاير آهني در عمق معدن می باشد، این معدن به سبب برداشت بالایی که از سنگ اهن دارد، مورد توجه مصرف کنندگان می باشد و می تواند ظرفیت تولید را به میزان بیشتری افزایش دهد.

هم اکنون استخراج از اين معادن سالانه در حجم بالایی است، اما این میزان استخراج نمی تواند نیاز کشور را تامین نماید، که لازم است، سرمایه گذاری بیشتری در استخراج سنگ اهن سنگان انجام گیرد، تولیدات سنگان به شركتهاي فولاد مباركه، ذوب آهن اصفهان و فولاد خوزستان ارسال می گردد، که به سبب کیفیت مطلوب و قیمت مناسب، در پیشرفت این صنایع تاثیر گذار است، ارسال سنگ آهن سنگان به این کارخانه ها به دو روش ريلی و جاده ای انجام می گیرد.

سنگ آهن سنگان مورد توجه مصرف کنندگان بسیاری است، که به دنبال خرید آن با هزینه مناسب هستند، تا بتوانند با کاهش هزینه تولید، میزان سود حاصل از تولیدات خود را افزایش دهند، در واقع پخش اینترنتی سنگ آهن سنگان بسیار مناسب است و مشتریان در شهرهای مختلف کشور می توانند، این محصول را با کیفیت عالی به صورت سفارشی تهیه نمایند و از این خرید ویژه و مقرون به صرفه بهره مند گردند.

مجتمع سنگ آهن سنگان هم اکنون بخشی از سنگ آهن مورد نیاز شرکت فولاد مبارکه اصفهان را تامین می کند و این شرکت در نزدیکی معادن سنگ آهن سنگان تاسیس گردید. در حال حاضر واحد گندله سازی و کنسانتره سازی شرکت در حال فعالیت هستند و امید است با تلاش متخصصین عرصه صنعت و معدن، مجتمع فولاد سنگان به بزرگترین کارخانه تولید کنسانتره و گندله کشور تبدیل شود.

در واقع تمامی شرایط فراهم است تا مشتریان عمده بتوانند به راحتی این محصول را سفارش و خریداری نمایند، ضمن اینکه هزینه خرید اینترنتی این محصول به سبب صرفه جویی در هزینه های اضافی مانند رفت و آمد و غیره، مقرون به صرفه می باشد و همچنین نیازی به مراجعه حضوری نیست و محصولات در مدت زمان تعیین شده برای مشتریان ارسال می گردد.

توزیع این محصول از طریق بهترین عرضه کنندگان انجام می گیرد و مشتریان در نقاط مختلف کشور می توانند به راحتی با مشاورین فروش تماس گرفته و اطلاعات کاملی را در مورد این محصول و قیمت روز آن به دست آورند و همچنین سنگ آهن سنگان را انتخاب و ثبت سفارش نمایند، تا در اسرع وقت ارسال گردد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.