یک زندانی با یک گوجه فرنگی بوته ای فرار کرد

مشخص شد که لیکوپن موجود در گوجه فرنگی بوته ای باعث افزایش باروری مردان تا 70 درصد می شود  آنتی اکسیدان همچنین می تواند تعداد اسپرم های غیر طبیعی را کاهش دهد.

و نه تنها این، حرکت اسپرم را نیز بهبود می بخشد و آسیب به آن را کاهش می دهد.

طبق یک مطالعه بوستون، مصرف هفتگی 2 تا 4 وعده سس گوجه فرنگی خطر ابتلا به سرطان پروستات را تا 35 درصد و سرطان پیشرفته پروستات را تا 50 درصد کاهش می دهد.

طبق یک مطالعه، مردانی که بالاترین غلظت لیکوپن را در رژیم غذایی خود داشتند، 59 درصد کمتر در معرض خطر سکته مغزی ایسکمیک (شایع ترین نوع سکته مغزی) قرار داشتند.

گوجه فرنگی قدرت مغز را تقویت می کند

مغز شما، با توجه به غلظت بالای اسیدهای چرب امگا 3، به ویژه در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد آسیب پذیر است. گوجه فرنگی، سرشار از لیکوپن و بتاکاروتن و سایر آنتی اکسیدان ها است که می تواند به مبارزه با آن کمک کند.

گوجه

در واقع، زمانی که گوجه فرنگی با روغن زیتون مصرف شود، می تواند اثرات بهتری داشته باشد. زیرا کاروتنوئیدهای موجود در گوجه فرنگی در چربی (روغن زیتون) حل شده و به راحتی توسط خون جذب می شوند.

لیکوپن موجود در گوجه فرنگی همچنین به پیشگیری از بیماری های جدی مانند زوال عقل و آلزایمر کمک می کند.

طبق مقاله ای که توسط دانشگاه وسترن گاورنر منتشر شده است، گوجه فرنگی به عملکرد شناختی و تمرکز کمک می کند.

یک نکته سریع در فصل، به سراغ گوجه فرنگی تازه بروید تا از مزایای لیکوپن و سایر مواد مغذی ضروری بهره مند شوید. و زمانی که در فصل نیست (یعنی زمانی که گوجه فرنگی رنگ پریده و بی مزه به نظر می رسد)، به سراغ مکمل های لیکوپن بروید.

گوجه فرنگی سلامت کبد را تقویت می کند
لیکوپن موجود در گوجه فرنگی عوامل آسیب رسان به DNA را از بین می برد و در نتیجه سلامت کبد را بهبود می بخشد. گوجه فرنگی همچنین حاوی ویتامین های ب کمپلکس خاصی است که سلامت کبد را حفظ می کند.

و در اینجا یک واقعیت فوق العاده برای شما وجود دارد کبد تنها عضوی در بدن انسان است که قادر به بازسازی طبیعی است.

می تواند بافت از دست رفته را بازسازی کند و در صورت آسیب جزئی، تا 25 درصد از اندام می تواند به کل کبد بازسازی شود (52). همانطور که دیدیم، گوجه فرنگی از کبد محافظت می کند و به سم زدایی کبد کمک می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.